mobil menu
ara
kurumsal konumAnasayfa » Haberler » » Klima bakımı ne zaman yapılır?

Klima bakımı ne zaman yapılır?

Klima bakımı ne zaman yapılır?
icon tarih 15.10.2022    icon okuma 6569   
Yaz mevsiminin kendini iyice gösterdiği bu günlerde artık klima kullanım zamanı geldi diye düşünmekteyiz. Yazımızda klima bakımı hakkında bilgi aktaracağız. Bu konu ile ilgili bize bilgi aktarması için işin uzmanı olan Klimasa yetkilisi Volkan GÖKÇEKAYA ile konuştuk.

Klima bakımı yapılmazsa ne olur?

Klimayı evimizde kullandığımız diğer beyaz eşya veya elektronik eşyalara benzetmemeliyiz. Klima için bazı durumlar vardır ve klima bakımı bu neden ile çok önemlidir. Klima bakımı yapılmaz ise öncelikle ortamda ki hava kalitesinin düştüğünü ve bakteri üremesi başladığını aklımızdan çıkarmayalım. Klima iç ve dış filtreleri yada diğer motor filtreleri değişmediği temizlenmediği zaman ortama sürekli kötü bir hava, koku yayacaktır. Klimanın çalışma prensibi gereği iç ünitede nem oranı yüksek olmaktadır. Bu nedenle de klima bakımı yapılmazsa nemli ortamda bakteri üremesi olabilir.

Klima bakımı nasıl yapılır?

Öncelikle bu bakım işlemini servislerin yapmasını öneriyoruz. sebebi ise şöyle ki sürekli karşılaştığımız bir olaydır bu, servis için bize ulaştıklarında bize şunu söylüyorlar, “biz bakım için şu kapağı açtık, filtreyi yıkadık, klima temizleme sıvısı kullandık ama klima artık soğutmuyor, klimadan ses geliyor vb..” yani kullanıcılar kendileri klimaya müdahale ettiklerinde sonrasında daha fazla zarar verebiliyorlar. İşi ehline vermek her zaman size kazanç sağlar. Klimasa, İstanbul’da güvenilir klima servisi olarak bilinmektedir.

Klima bakımında yapılması gerekenler nelerdir, klimanın sağlıklı çalışmaya devam etmesi için her noktanın kontrolü önemlidir. Klima gazı kontrolü, eksik ise klima gaz ilavesi, klima gaz dolumu, klima iç ve dış ünite kaçak kontrolü, klima elektriği kontrolü, Klima iç, dış filtrelerin temizliği, motor bakımı işlemleri klima bakımında yapılması gereklidir.

Klima bakımı ne zaman yapılır? Bunu için ille bir bakım zamanı önermek doğru değildir. Lakin klimanın daha sık kullanılmaya başlanacağı yaz ayları öncesi klimanın bakımının yapılmasını önermekteyiz. Bu şekilde yaz mevsimine hazırlanmış, klimanız sağlıklı çalışmaya hazır vaziyette olacaktır. Bunun yanı sıra sürekli çalıştığınız bir klima servisi var ise ve bakımını rutin olarak yaptırmakta iseniz klima servisince önerilen bakım zamanlarına uymak doğru olacaktır.

Klima bakımı fiyatları

Bize en çok gelen sorulardan, kullanıcıların hep aklında ki sorudur, Klima bakımı kaç lira?

Klima bakımı hakkında bilgi verirken klima bakımı fiyatlarına değinmemek olmaz elbette. Klima bakım ücretlerin de tek fiyat yerine şöyle söylemek daha doğru diye düşünüyorum, yani ortalama 100 TL ile 300 TL arasında klima bakım fiyatları değişebilmektedir. Bunun sebebi klima markası, model özellikleri ve tipi dir. Birde bakım esnasında eğer değişmesi gerekli olan klima yedek parçası var ise buda fiyatı değiştire bilir. Bunların hepsi klima bakımı anında belirlenmektedir.

Okuyucularınız, klima bilgilerini telefon veya online olarak bize ileterek onlar için en uygun klima bakım fiyatları için teklif vererek yardımcı olabiliriz. Klima bakımı için bir takvim oluşturmak ve klima servis hizmeti kapsamında garantili hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirler.

KLİMASA, Volkan GÖKÇEKAYA 


İlginizi çekecek bir başka haber
2020 yılında yükselen teknolojiler
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry
Copyright © 2023 | www.kurumsalfirma.net
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry