mobil menu
ara
kurumsal konumAnasayfa » Haberler » » Kombi bakımı ne zaman yapılır? [Röportaj]

Kombi bakımı ne zaman yapılır? [Röportaj]

Kombi bakımı ne zaman yapılır? [Röportaj]
icon tarih 15.10.2022    icon okuma 7589   
Elbette ki kış aylarında en çok kullandığımız cihazların başında hiç şüphesiz ki ısınmak için kombiler gelmektedir. Haberimizde kombiler için bakım nasıl yapılır, ne zaman yapılması uygundur gibi soruların cevabını vereceğiz. İşin uzmanına sorduk. İstanbul’da faaliyet gösteren özel kombi - klima servis sahibi, KLİMASA yetkilisi sayın Volkan GÖKÇEKAYA’ya bilgi paylaşımından dolayı şimdiden teşekkür ederiz.

Kombi bakımının yapılması gerekli midir?

GÖKÇEKAYA, “Kombi aslında sadece kış aylarında değil yıl boyu çalışmaktadır. Elbette kış mevsiminde ısınma için kombinin çalışması artmaktadır ama tüm yıl sıcak su ihtiyacı için sürekli çalışır durumdadır. Bu sebeple kombi bakımının en az yılda bir kez yapılmasını öneriyoruz. Yani kombi bakımının yapılması gereklidir ve doğal gaz tasarrufu, kombinin uzun ömürlü olması için çok önemlidir.”

Kombi bakımı için en uygun vakit sizde ne zamandır?

Bakım için söylenecek kesin bir zaman veya tarih diye bir şey yoktur aslında. Lakin önereceğimiz bir zaman dilimi vardır. Az önce söylediğim gibi kombiler kış aylarında daha uzun süreli kullanılırlar. Bu sebepten ötürü kış öncesi kombi bakımı için uygun bir zaman dilimidir. Ama elbette kesin olarak şu ay şu tarih demek doğru değildir. Önemli olan kombinin periyodik olarak bakımının yapılmasıdır. Bunun dışında kombiden ses gelmesi, su ısıtmasında problem olması gibi durumlarda teknik servisle iletişime geçmekte gecikilmemelidir.

Çok sorulan bir diğer soruda kombi bakım ücretleridir. Siz yıllardır bu sektörün içerisinde yer almış uzman birisi olarak kombi bakım ücretleri hakkında bilgi verir misiniz.

Kombi için bakım ücreti ne kadar olmalıdır?

GÖKÇEKAYA, “Evet kombi bakım fiyatları ne kadar, bunun ile ilgili bizde gün içerisinde gerek telefon ile gerekse de web sayfalarımızdan online olarak sorular alıyoruz. Şu marka kombi için servis ücreti nedir yada bakımı kaç lira gibi. Aslında bu şekilde bize ulaşan kombi kullanıcılarına kombi bakım ücreti ile ilgili daha kesin bir fiyat verebiliyoruz. Çünkü kombi bakım fiyatı ve verilecek olan servis hizmeti fiyatı sabit değildir. Bazı etmenler bakım ücretini değiştirmektedir. Bunları kısaca şöyle tarif edebilirim. Öncelikli olarak kombi markası ve modeli önemlidir. Sonra adresin çok uzak olması da fiyat ta etkili olabiliyor.

Ortalama bir kombi bakım ücreti 50 TL ile 300 TL arasında değişmektedir. Kombi servisi ile iletişime geçerek kombileri ile ilgili bilgi verdiklerinde kesin bir fiyat teklifi alabilirler.”

Son olarak okurlarımız için eklemek istediğiniz bir şey var mı?
GÖKÇEKAYA, “İnternet ortamında çok dikkatli olunması konusunda uyarı yapmak isterim. Özellikle sahte teknik servislere çok dikkat ediniz. Teknik servis elemanı diye hırsızı kendi eliniz ile evinize almış olabilirsiniz. Kurumsal bir yapısı olmayan, sabit adresi bulunmayan sadece bir cep telefonunu arayıp da servis hizmeti almak doğru değildir.”

Değerli paylaşımları için Özel Kombi - Klima Servis Firması KLİMASA yetkilisi Sayın Volkan GÖKÇEKAYA’ya teşekkür ederiz.

kurumsalfirma.net
İlginizi çekecek bir başka haber
Kurumsal Firma GOLD üyelik
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry
Copyright © 2023 | www.kurumsalfirma.net
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry