mobil menu
ara
kurumsal konumAnasayfa » Haberler » » Kurumsal firma denince akla ne gelir

Kurumsal firma denince akla ne gelir

Kurumsal firma denince akla ne gelir
icon tarih 21.06.2018    icon okuma 20803   
Hayatın içinde sürekli iş yaptığımız veya çalıştığımız bir sürü büyük, küçük işletme veya firma vardır. Bu süreç içerisinde firmadan en çok beklediğimiz dürüstlük ve güven olsa gerek. Lakin bu güven meselesi oldukça önemlidir. Yaptırdığımız iş ya da alacağınız ürüne ödeyeceğimiz paranın karşılığını almak istersiniz. Her gün basında, haberlerde dolandırıcılık hırsızlık, milyonluk vurgun, hayali ihracat gibi birçok olay izlemekteyiz. Herkes maalesef iyi niyetli değildir. Kişiler insanların parasını almak dolandırmak için her türlü hileye başvurmaktadır. Böyle bir ortamda hangi firmaya güveneceğiz, hangi firma kurumsaldır ya da biz hangi şirket ile iş yapacağız çok önemlidir.

Kurumsal firma denince akla ilk olarak daha güvenilir bir firma gelmektedir. Ama dikkatli olmalıyız yukarıda anlattık insanlar sizi kandırmak için her şeyi yapabilir. Kurumsal firmayız demekten asla çekinmezler. Karşı tarafın kurumsal bir firma olduğunu nasıl anlarız, Kurumsal firma özellikleri nelerdir? Kurumsal firma denince aklımıza ilk olarak işletmenin, firmanın konumunun sabit olması yani sabit bir açık adresinin olması çok önemlidir. Bu firma nerede hangi adreste iş yapmakta böyle bir adres var mı, kontrol etmemiz önemlidir. Açık adresten sonra kurumsal bir firmanın sabit bir telefona sahip olması da onun güvenli olduğunu işaret edebilir. Lakin bunun kontrolü önemlidir. Firma telefonlara cevap veriyor mu? Ya da telefon numarası aktif mi? Bunun tespiti yapılması önemlidir.

Kurumsal firma olmak için çok fazla çalışan ya da büyük bir işletmeye sahibi olmak gerekmez. Kurumsal firma resmi kayıtlar ile veya bir unvan şeklinde verilmez ya da alınmaz. Siz işletmeniz için müşterileriniz için hatta çalışanlarınız için de daha iyi nasıl hizmet verebilirim, daha nasıl fayda sağlarım gibi bir çalışma içerisine girerek firmanızı kurumsal bir firma olarak büyütür, itibar sahibi kurumsal bir firma yapabilirsiniz.

Kurumsal firma denince akla gelenler; güven, garanti, dürüstlük, geri dönüş, zamanında iş teslimi, önceden bilgilendirme, gizlilik politikası, fiyat politikası gibi işlemleri firmanızda uyguluyor iseniz siz de kurumsal yapıya sahip bir firmasınız demektir.

Kurumsal firma özellikleri

Kurumsal bir kimliğe sahip firmalarda işleyişler belirlidir, yani her geleni ya da şahsa göre verilen hizmet ya da ürün değişmez. Firma içerisinde bölümler, birimler mevcuttur ve kimin ne yapacağı nettir. Bu işleyiş düzenine dikkat etmek kurumsallığın devamı için çok önemlidir. Kurumsal firma sadece müşterileri için değil çalışanlarını da önemser. Kurumsal bir firmada çalışmak çok caziptir, neden?

Kurumsal firmada çalışmanın avantajları nelerdir?

Kurumsal firma isimleri arasında olmak için sizde çalışanlarınızı da ön planda tutmanız çok önemlidir. İyi, kaliteli, işinde uzman ve çalıştığı yerde mutlu olan bir çalışan işletmeniz için çok önemlidir. Müşteriler ile ilgilenen, satış yapan ya da üretim yapan her zaman çalışanlarımızdır. Onların işlerini özveri içerisinde yapması size kazanç olarak dönecektir. “En iyi elemanı çalıştır ve iyi para ver, zira kötü eleman sana daha pahalıya gelir.” Sözünü duymuşsunuzdur. Kurumsal firmada çalışmak, düzenli ve planlı bir iş hayatı demektir. Çalışanın ne işi hangi zamanlarda yapacağı nettir. Alacağı ücret mesai ücreti ve ödemeleri düzenlidir. Bu gibi çalışma şartları da herkes tarafından istenir bu sebep ile kurumsal firmalarda çalışmak daha caziptir.
İlginizi çekecek bir başka haber
Kurumsal firma denince akla gelen kelimeler
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry
Copyright © 2023 | www.kurumsalfirma.net
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry