mobil menu
ara
kurumsal konumAnasayfa » Haberler » » Kurumsal firma nedir?

Kurumsal firma nedir?

Kurumsal firma nedir?
icon tarih 16.02.2018    icon okuma 11929   
Birçoğumuzun aklındaki bir soru olabilir bu, kurumsal firma nedir? Öncelikle şunu söyleyelim ki kurumsal bir firma olmak için işletmenizin 50 yıllık, 100 yıllık kuşaktan kuşağa geçmesi gibi bir durum yoktur. Elbette ki usun yıllar ayakta kalmış büyük veya küçük işletmeler de kurumsal bir yapıya sahip olabilir. Ama bu bir ön koşul değildir. Asıl olan işinizi veya ürününüzü en iyi şekilde yapmak, sunmaktır. Müşteri memnuniyetinin ve asla göz ardı edemeyeceğiniz çalışan memnuniyetinin 100% olması için çalışmak size kurumsal bir firma unvanını kazandırır. Kurumsal yani güvenilir firma, iyi firma, güzel işletme, güler yüzlü çalışanlar bu duyguları çoğalta biliriz ve nihai olarak sürekli gidilmek istenen veya müşterilerinizin sizden vazgeçemediği bir işletme demektir.

Kurumsal yapıya sahip bir firma olmak için

Öncelikle markanızı ön plana çıkaracak size ait yani firmanızı yansıtan ürünler, baskılı önlükler, tabaklar hizmet verdiğiniz sektör ile ilgili aklınıza ne gelirse. Bu müşteriler gözünde size itibar sağlar. Ve çalışanlarınız, yapılan araştırmalar gösteriyor ki müşteri kayıplarının ilk sebebi firma çalışanlarıdır. Bu sebeple çalışanlarınıza yatırım yapmalısınız yani onların çalıştıkları ortamda mutlu olması için etkinlikler, bazı serbest uygulamalar, çeşitli gezi planları ve en önemlisi onların eğitimleri konusunda firma sahibi olarak mesai harcamalısınız. Göreceksiniz mutlu çalışanlar size mutlu müşteri olarak nasıl geri dönüyor.

Müşteriler için para ilk planda değildir,

Kendinizden düşünün, yemeğe gittiniz ya da bir ürün alacaksınız fiyat epey de ucuz biliyorsunuz lakin karşınızdaki çalışan sizin yüzünüze bakmadan konuşuyor, sürat deseniz sirke satıyor :) bir şey soruyorsunuz ürün hakkında alakasız cevaplar vb. bunu daha da uzata biliriz işin özeti çalışanların davranışı çok kötü NE YAPARSINIZ? Bu işletmeye tekrar gelmeyi düşünür müsünüz? Ürünü ya da hizmeti satın alır mısınız? Yani sırf ucuz diye bunu kimse görmezden gelemez. Nitekim yapılan araştırmalar müşteriler için paranın çok sonra bir kıstas olduğunu gözler önüne seriyor. Müşterileri neden kayıp ediyorsunuz? Yazımızdan bu araştırmanın ayrıntılarını okuya bilirsiniz.

İşletmenizde alacağınız kararlar işletme içerisinde çoğunluk ile herkesin görüşü alınarak yapılmalı, bu çalışanlarınızın firmanız için değerli olduğunu gösterir, sahiplenme artar buda kurumsal firmalar için çok büyük bir artıdır. Kurumsal firma nedir? Kurumsal firma denince aklımıza gelenler nelerdir dersek özetle, çalışan, müşteri ve yetkililerin memnun olduğu güvenli, huzurlu bir işletmedir. Bunu sağlamak için yapacağınız tüm çalışmalar kurumsal firma olma yolunda atılmış adımlar olacaktır.

İlginizi çekecek bir başka haber
2018 in en iyi 10 bilimsel buluşu
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry
Copyright © 2023 | www.kurumsalfirma.net
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry